włoska restauracja Kraków centrum

Dobra włoska restauracja – jak ją rozpoznać?

Włoskie restauracje to w kraju najbardziej popularny rodzaj restauracji. Cenimy jedzenie włoskie bo jest pyszne, treściwe oraz nie jest drogie. Oczywiście najczęściej wybieramy takie dania jak pasty. Mocniej zaznajomieni z kuchnią włoską goście próbują równie pyszne potrawy takie jak risotto, polentę czy desery włoskie.
Rozglądając się za smaczną włoską restauracją należy zwrócić uwagę na kilka elementów: czy trattoria korzysta z włoskich składników, czy w karcie można znaleźć też mniej typowe włoskie dania, czy karta win, zawiera klasyczne włoskie wina. Włoskie potrawy to duża różnorodność i jedzenie z różnych części Włoch. W najlepszej restauracji znajdziemy prawdziwy smak Włoch.

Kuchnia włoska jest nieskomplikowana, ale to wcale nie znaczy, że jest mniej smaczna Z pewnością można stwierdzić, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni europejskich .

Aromatyczne wino z Włoch

Jakakolwiek knajpka włoska, która ubiega się do bycia eleganckim miejscem na gastronomicznej mapie regionu, nie może zapominać trunków. Kolacja bez wyjątku musi obejmować również wino. Lampka alkoholu to przy włoskim obiedzie czy kolacji cos zupełnie naturalnego. Restaurants in Main Market Klasyczne wina włoskie to przede wszystkim trebbiano d’abruzzo z Abruzji, kalabryjskie bivongi a także noto z Sycylii. Restauracja włoska – o ile rzeczywiście chce być rozpoznawana jako faktycznie włoska, powinna mieć szeroką kartę win.

Charakterystyczna kuchnia włoska

Chcąc zrozumieć wyjątkowość włoskiego gotowania bez cienia wątpliwości warto odwiedzić restaurację, która umie przygotować nie jedynie pizzę i makaron.
Zobacz film

Leave a Reply