restaurants main market square krakow

Smaczna kuchnia włoska
Pragniesz smacznie zjeść? Wśród szerokich wariantów, które proponuje kuchnia z Europy na atencję zasługuje kuchnia włoska. Z jakiego powodu? Przede wszystkim z tego powodu, że kuchnia włoska to kalejdoskop aromatów, kolorów i spora porcja składników odżywczych.

Typowe włoskie przyprawy

Standardowemu Polakowi włoska kuchnia, łączy się przede wszystkim z pizzą i makaronem i czasem z owocami morza. Podczas gdy włoska sztuka kulinarna to też takie pyszności jak dojrzałe sery czy świeże warzywa.

Popularne dania włoskie

Pasty są podstawą kuchni włoskiej. We Włoszech gotuje się makarony w kilkudziesięciu rodzajach. Praktycznie niełatwo wyobrazić sobie produkty których nie da się dołączyć do tej potrawy. o restauracji Ryby, dodatki mięsne oraz przeróżne przyprawy, powodują, że pasty nie są w stanie się przejeść.

Kolejnym typowym daniem jest pizza. Wbrew pozorom nie pochodzi ona z Włoch tylko ze starożytnej Grecji. Kojarzona jest jednak jako włoska potrawa. Dobra włoska pizza to cienkie ciasto oraz niezbyt duża ilość składników. Najprostsza wersja pizzy to pizza z sosem pomidorowym i mozarellą. Prawdziwie włoska pizza to rozkosz podniebienia, ale również ogromna ilość kalorii. Nie jest to zatem danie dla tych, którzy chca być szczupli.

Włoskie potrawy to coś więcej niż tylko pizza i pasta. To również risotto, tortellini, minestrone oraz szeroki wybór słodyczy – takich jak granita czy panna cotta. Będąc w restauracji włoskiej nie warto zapominać o winie czy o wspaniałych serach- ricotty, mascarpone oraz grana padano.
Zobacz film

Leave a Reply