Mięśnie kegla u faceta

Coraz to więcej pań, jakie rodziły swoje dzieci drogami natury przyznaje, że ma poważne trudności z mięśniami dna miednicy. Przede wszystkim, są to problemy z nietrzymaniem moczu oraz ból w dole brzucha, który wynika z tego, że niektóre organy zmieniły nieco swoje miejsce po porodzie.

ćwiczenia mięśnie kegla

Do niedawna był to temat tabu i mało która z pań decydowała się mówić o swoich przeszkodach po porodzie. Niejednokrotnie wydawało im się, że jest to kłopot natury intymnej i nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. Dzisiaj niemniej jednak lekarze ginekolodzy sami informują o takiej możliwości przyszłe matki. Poza tym, też w trakcie zajęć w szkole rodzenia wolno dowiedzieć się dużo o tym, jakie są w stanie pojawić się skutki porodu.
Problemami z mięśniami dna miednicy pojawiają się też u kobiet, które rodziły przez zabieg cesarskiego cięcia. Przeważnie u nich pojawia się w następnej kolejności ból w dole brzucha i problemy ze współżyciem. Naturalnie, nie musi być to normą i co poniektóre mamy nie skarżą się na tego rodzaju przypadłości, jednakowoż obszerny odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najważniejszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, jaką można podjąć niezmiernie szybko po porodzie. Im prędzej jest taka szansę, tym odpowiedniej, bo ćwiczenia dają wtenczas poprawniejsze efekty. W trakcie fizjoterapii, wykonuje się rozmaitego rodzaju ćwiczenia, jakie mają wzmacniać mięśnie i sprawiać, że będą się one w właściwy sposób kurczyły. Poza tym, niezmiernie istotną kwestią są również ćwiczenia oddechowe, które należy w następnej kolejności jak zwykle powtarzać. Do tego, pacjentki uczą się też, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, która ma pojawić się w trakcie czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie faworyzowana jest przede wszystkim paniom, jakie miały więcej porodów. Są w stanie niemniej jednak z niej korzystać także panie, jakie rodziły dzieci po raz pierwszy, jeśli tylko pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Niektórzy lekarze uważają, że taka fizjoterapia ma być obowiązkowa po porodzie, tak jak w przypadku co niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Bardzo szybko zezwala ona wrócić do normy i czuć się porządnie. Wiele pacjentek oświadcza, że to właśnie dzięki takim ćwiczeniom są w końcu w stanie wyprostować się i wykonywać cięższe czynności, jakie do tej pory powodowały u nich nietrzymanie moczu lub niedogodności bólowe. Doktor ma okazję na fizjoterapię wypisać skierowanie. Istnieje również możliwość skierowania z takich zajęć i ćwiczeń odpłatnie, w ramach osobistej opieki zdrowotnej.

Leave a Reply